המדריך המלא לפרסום בגוגל – מעקב אחר שיחות

זמן קריאה: 5 דקות

פרסום ממומן בגוגל מציע למפרסמים אפשרויות למדדים מהטובים ביותר שיש בעולם הפרסום. מפרסמים יכולים לעקוב אחרי לחיצות והמרות ברמת האגורה כדי לחשב את החזר ההשקעה המדויק שלהם. יחד עם זאת, יש משהו שהמון מפרסמים לא נותנים לו מספיק משקל: אין מספיק מעקב אחרי שיחות טלפון שהגיעו מחיפוש שמשתמש ביצע ומלחיצה על מודעה, מה שפוגע בערכו של הקמפיין.

ככה זה קורה: הרבה משתמשים לוחצים על מודעה בגוגל ואז בוחרים להתקשר לעסק כי הם צריכים עוד מידע על מנת להשלים רכישה, או שהאתר לא מציע רכישות אינטרנטיות ( למשל מספקי שירות כמו עורכי דין או שרברבים). ההמרות האלה שקורות בפועל מחוץ לאינטרנט לא נספרות בקמפיין, אז החזר ההשקעה נראה גרוע יותר ממה שהוא באמת.

כאן נכנס לסיפור מעקב אחרי שיחות הנותן למפרסמים את המרכיב החסר כדי לדעת את החזר ההשקעה המדויק ואת הביצועים של הקמפיין.

ההקדמה הבאה תעזור לכם להבין מה זה בדיוק מעקב אחר שיחות, מה היתרונות, איך זה עובד ולמי זה טוב.

בעיות שאיתן מתמודדים מפרסמים

רוב האתרים מכילים רק מספר טלפון אחד או שניים. למפרסמים, זה אומר שכל מבקרי האתר מתקשרים לאותו המספר, אבל המפרסם לא יודע איך המתקשר מצא את האתר אלא אם הוא שואל אותו ישירות.

בעיות נפוצות

 • למפרסמים אין את הזמן או את כוח האדם הדרוש כדי לשאול לקוחות איך הם הגיעו לאתר, בגלל שהם מרוכזים בלעזור למתקשר ולסגור מכירה. אפילו אם הם שואלים, ניסיתם פעם לשאול מישהו אם הוא לחץ על קישור אורגני או ממומן? ללקוחות בדרך כלל אין מושג בדיוק מאיפה הם הגיעו.
 • אתם יכולים לנסות להשתמש במספרים מיוחדים לדפים מסוימים, אבל אם המשתמש מגיע לדף חדש באתר שלכם אתם תאבדו את המקור האמיתי של השיחה. ( שלא נדבר על כך שזה עלול לבלבל לקוחות אם הם יראו כמה מספרי טלפון שונים באתר שלכם).
 • בלי מידע על שיחות, קל מאוד למפרסמים לכעוס ולהגיד שפרסום ממומן לא עובד כי הם מבזבזים כסף ולא מקבלים לידים.
 • אפילו אם מפרסמים כן יודעים שהם מקבלים שיחות מהקמפיין הממומן שלהם בגוגל, הם לא יודעים בדיוק אילו מילות מפתח, מודעות ועמודי נחיתה הם אלה המספקים את שיחות הטלפון, אז הם לא יכולים לשפר את המקפיין שלהם בהתאם.

מה זה מעקב אחרי שיחות ולמה זה משנה

מעקב אחר שיחות מאפשר למפרסמים לעקוב אחרי המרות אופליין ולדעת אילו מקורות הובילו לשיחות הללו. זה עוזר למפרסמים להבין אילו מילות מפתח, מודעות, עמודי נחיתה וקמפיינים עובדים בצורה הטובה ביותר. בסופו של דבר, מעקב טוב אחרי שיחות מוביל להבנה טובה יותר של החזר ההשקעה.

יתרונות של מעקב אחר שיחות

כאמור, כשאין מעקב אחר שיחות, כל הלקוחות רואים באתר את אותו המספר. כשמעקב אחר שיחות נכנס לפעולה, כל מבקר באתר רואה מספר טלפון המתאים לקמפיין שהביא אותו לאתר.

השינוי המאוד פשוט וקטן הזה נותן למפרסמים מכרה זהב של מידע לגבי מילות המפתח שלהם ועוד הרבה יותר.

חלק מהתועלות ומהמאפיינים של מעקב אחר שיחות כוללים:

 • שם ומספר טלפון נשמרים: אידיאלי להתקשרות עם לידים שעדיין לא הומרו.
 • קמפיין, קבוצת מודעות, מילת מפתח וסוג התאמה: תחפרו בכל קמפיין ובצעו שינויים על סמך המידע. לדוגמה, אם מילת מפתח מושכת המון הקלקות אבל שום שיחות, אתם יכולים להציע עליה פחות כסף ולראות למה היא לא מייצרת שיחות.
 • דף נחיתה: בדיקה של דפי נחיתה על מנת לדעת מאיזה דך מגיעות הכי הרבה שיחות.
 • אורך השיחה: אתם יכולים לדרג לידים על סמך אורך שיחת הטלפון ולראות אילו מילות מפתח יוצרות את השיחות הארוכות ביותר, עוד פקטור שיכול לשנות את הכסף שאתם משקיעים במילים מסוימות.
 • הקשיבו לשיחות מוקלטות: הקלטת שיחות מאפשרת למפרסמים ללמוד על הצרכים והשאלות שיש ללקוחות שלהם, מה שיכול לעזור מאוד בשדרוג תוכן האתר, שינוי מוצר או שירותים ולתרגט מודעות ספציפיות להם. הקלטת שיחות עוזרת גם לתרגול של עובדים והערכתם.
 • החזר השקעה מדויק: מדידת החזר השקעה בצורה המדויקת ביותר. מפרסמים סוף סוף יכולים לראות את התמונה המלאה לגבי הקמפיין שלהם ולקבל החלטות חכמות יותר להמשך.

הגדרת הקוד ואיך הוא עובד

הגדרת המעקב בחשבון הפרסום שלכם בגוגל דורש רק כמה צעדים פשוטים:

 1. צרו מאגר של מספרי טלפון שיהיו בשימוש. כמות מספרי הטלפון תלויה בכמות התנועה הכללית לאתר שלכם.
 2. החליפו את ה-HTML של מספר הטלפון באתר שלכם עם קוד JavaScript.
 3. כשמשתמש לוחץ על מודעה שלכם, הקוד ששמתם מכניס בצורה דינמית את אחד ממספרי הטלפון האפשריים ברשימה שלכם לתוך המיקום שבו היה הטלפון הישן באתר שלכם. המספר הזה נשאר כל עוד המבקר נמצא באתר, לא משנה באיזה דך הוא נמצא וממשיך להישאר איתו למקרה שהוא בוחר לחזור לאתר.
 4. קוד ה-JavaScript שהותקן באתר שלכם מזהה את מילת המפתח שהפעילה את המודעה ככה שתוכלו לקשור את הטלפון עם מילת המפתח.
 5. אחרי זמן מה המספרים שנתתם ממוחזרים ככה שלא תצטרכו להוסיף עוד למאגר שלכם.

 

מי צריך להשתמש בשירות הזה?

כמו הרבה טקטיקות שיווקיות, מעקב אחר שיחות צריך להיות חלק בלתי נפרד מקמפיין של חלק מהמפרסמים והחלק האחר ממש לא צריך את זה. למה? כי עסקים מסוימים לא צריכים טלפונים פשוט.

עסקים המסתמכים על לידים, כמו נותני שירות וחברות עם מוצרים מורכבים יותר, בהחלט צריכים שיחות טלפון כדי לבנות את קהל הלקוחות שלהם. אחרים לא צריכים אינטראקציה קצות עם לקוחות כדי להמיר ( כמו מספקי אפליקציות ותכנים להורדה). הם מקשים על אנשים למצוא מספר טלפון באתר שלהם כי הם מעדיפים שלא יהיו כאלה.

 

דבר אחד צריך להיות ברור: אם שיחות טלפון מניעות את ההצלחה של העסק שלכם, שירות מעקב אחרי שיחות חייב להיות חלק מהאסטרטגיה שלכם.

 

מעוניינים בייעוץ? נשמח לעזור לכם!

מלאו את הפרטים הבאים:

איפה הלקוחות שלכם נמצאים?

בעזרת שאלון קצר שהכנו תוכלו לגלות איך להביא לקוחות חדשים לעסק

תוכן עניינים

אומנם לא חסרים מדריכים ברשת
אבל תמיד שווה להתייעץ עם מומחה

שיפור יחס המרה (CRO)

מה זה, מי צריך את זה ולמה זה כל כך חשוב?

שיפור יחס המרה (CRO)

איך זה עובד?

שיווק באמצעות תוכן באתרים מובילים

תהפכו את המכירה לחלקה וקלילה יותר

שיווק באמצעות תוכן באתרים מובילים

איך זה עובד?

פרסום עסקים

רוצים לגלות מה האסטרטגיה הנכונה ביותר לעסק שלכם?

פרסום עסקים

איך זה עובד?

עוד כתבות על פרסום דיגיטלי שעשויות לעניין אותך

פרסום בגוגל

מה זה Google Ads ולמה זה חשוב לעסק שלך?

זמן קריאה: 5 דקות אם יש לכם היכרות בסיסית עם עולם השיווק הדיגיטלי, אתם ודאי מכירים את Google Ads (מודעות גוגל), או שמעתם את המושג ממשרד הפרסום שלכם. גם

פרסום בגוגל

אופטימיזציה למנועי חיפוש – למה אתם חייבים להוסיף את המיקום של העסק שלכם

זמן קריאה: 4 דקות ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, ככה ציבור הגולשים באינטרנט מצליח להתמצא בצורה יעילה יותר. במקום שבו בעבר היינו מחפשים מידע גלובלי באינטרנט, עכשיו אנחנו מעדיפים לקבל

פרסום בגוגל

המדריך המלא לפרסום בגוגל – לוח זמנים

זמן קריאה: 4 דקות שמעתם פעם על הביטוי “ידע הוא כוח”? אם כן, איך זה שאין לכם מושג באילו ימים ובאילו שעות המודעות שלכן עובדות הכי טוב מבחינת חשיפות,

פרסום בגוגל

המדריך המלא לפרסום בגוגל – לידים

זמן קריאה: 6 דקות כל בעל עסק שתשאלו אותו מה הוא צריך, יענה לכם שהוא צריך עוד לקוחות. עסקים לא יכולים להסתמך רק על לקוחות קיימים כדי לצמוח, אז

גלו את הפתרונות שלנו לשיווק עסקים בדיגיטל

פרסום בפייסבוק

גלו איך מקצועני פרסום עושים את זה נכון.

פרסום בפייסבוק

איך זה עובד?

פרסום בגוגל

אלפי אנשים מחפשים שירותים שונים בגוגל מדי יום, הגיע הזמן להופיע שם.

פרסום בגוגל

איך זה עובד?

לידים לעסקים

ניסיתם הכל? רוצים לדבר תכלס תוצאות? יש לנו שירות קמפיין לידים ממוקד.

לידים לעסקים

איך זה עובד?

מיתוג דיגיטלי

מה זה, מי צריך את זה ולמה זה כל כך חשוב?

מיתוג דיגיטלי

איך זה עובד?

בואו נכיר קצת

הגעתם עד הלום, הכירו את מי שעומד מאחורי הקלעים

רוצה לקבל טיפים מותאמים אישית לעסק שלך?